X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

عجب عدالتی

سه‌شنبه 28 تیر‌ماه سال 1390 ساعت 21:22
نی دونم چه جوریه که اگه به کسی به جای تو شما بگن، همه ی اونور آبیا و همکارانشون تو اینور آب دنیا رو پر می کنند که وا ویلا حقوق زنان پایمال شد و آزادی از بین رفت

اما وقتی یکی رو فقط به خاطر تذکر زبانی چاقو چاقو می کنن هیچ اتفاقی نمیافته

شهید مطهری در تفسیر آیه 59 و 60 سوره‌ی احزاب که می‌فرماید: "اى پیغمبر! به همسران و دخترانت و به زنان مؤمنین بگو که جِلباب‌هاى (روسری‌های بلند) خویش را به خود نزدیک سازند. این کار براى این که شناخته شوند و مورد اذیت قرار نگیرند بهتر است و خدا آمرزنده و مهربان است. اگر منافقان و بیمار دلان و کسانى که در شهر نگرانى به وجود مى‏آورند، از کارهاى خود دست برندارند ما تو را علیه ایشان خواهیم برانگیخت. در آن وقت فقط مدت کمى در مجاورت تو خواهند زیست." به صراحت بیان می‌کنند:

«افرادى که در کوچه هاو خیابان‌ها مزاحم زنان مى‏گردند از نظر قانون اسلام مستحق مجازات سخت و شدیدى مى‏باشند. تنها مثلًا آن‌ها را به کلانترى جلب کردن و تراشیدن سر آن‌ها کافى نیست، بسیار سخت‏تر باید مجازات شوند. قرآن مى‏فرماید: «لَئِنْ لَمْ یَنْتَهِ الْمُنافِقونَ وَالَّذینَ فى قُلوبِهِمْ مَرَضٌ وَالْمُرْجِفونَ فِى الْمَدینَةِ لَنُغْرِیَنَّکَ بِهِمْ ثُمَّ لا یُجاوِرونَکَ فیها الّا قَلیلًا» یعنى اگر این‌ها دست از عمل زشت خود برندارند تو را فرمان مى‏دهیم که به آن‌ها حمله برى که دیگر جز اندکى در پناه تو نخواهند بود. حداقل آن چه از این آیه مفهوم مى‏شود تبعید آن‌ها از جامعه پاک اسلامى است. جامعه هر اندازه براى عفاف و پاکى احترام بیشترى قائل باشد براى خائنان مجازات شدیدترى قائل مى‏شود، و عکس آن، برعکس.» (مجموعه آثار شهید مطهری جلد نوزده صفحه پانصد و شش)


del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo