X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

به وقوع پیوست

سه‌شنبه 20 مهر‌ماه سال 1389 ساعت 17:03

برنامه شورای صنفی طبق پیش بینی های صورت گرفته انجام پذیرفت.

برنامه با یک ربع تاخیر ساعت 12:15 در آمفی تئاتر شماره 2 دانشکده مهندسی برگزار شد. ابتدا مجری از دانشجویان درخواست کرد که وسط صحبت مسئولین دانشکده و دوستان دانشجوشون نپرند و بگذارند تا با پایان جلسه به نتایج مطلوب برسیم. این نکته لازم به ذکر است که مجری برنامه از اعضای فعال انجمن اسلامی دانشگاه فردوسی به حساب می آمد (که به سوابقشون خیلی می نازیدند).

سوال شفاهی اول که خوانده شد دکتر نوعی به آن جواب داد، بعد مجری با لحنی حق به جانب فرمودند اکثر سوالات حول محور یک مسئله هست و آن مسئله تفکیک جنسیتی است. با توجه به اینکه تنها مسئله مطرح شده در این جلسه که قابل بحث باشد همین مسئله است کمی در این زمینه با هم بحث می کنیم.

در زمان دولت اصلاحات، شورای عالی انقلاب که ریاست آن به عهده رئیس جمهور وقت می باشد مصوبه ای تصویب کردند که در آن آمده بود در تمام مراکز آموزش عالی که این امکان وجود دارد کلاس های خانم ها و آقایان به طور جداگانه برگزار شود این عمل بایستی صورت بگیرد.

این هم 3 لینک با سه دید نسبتا متفاوت

تبیان

جهان نیوز

ابتکار


سوال:

1.آیا این طرح در دانشکده مهندسی درست اجرا شده؟ هرچند ماهیت این مسئله که همان اجرای قانون است خوب و قابل تمجید می باشد ولی به نحوه اجرای آن در دانشکده ما انتقاداتی وارد است مثلا درس ادبیات برای آقایان 70 نفره و برای خانم ها 20 نفره برگزار می شود که بایستی در نحوه اجرای آن اصلاحاتی صورت بگیرد

2.پس چرا دکتر نوعی عقب نشینی کردن؟ برای اینکه ایشان نسبتا از اخباری که در سطح کشور پخش میشود بی اطلاع هستند و این عدم آگاهی نشان دهنده ی نبود هماهنگی بین ایشان و معاونت آموزشی دانشکده (دکتر سیدین) لحاظ میشود. از قضا این مسئله(اجرای قانون) مطالبه جنبش دانشجویی نیز می باشد.


در ادامه برنامه سوالات و نظرات عجیبی به طور سازماندهی شده نسبت به بسیج و معاونت آموزشی دانشکده (که خود نیز از اساتید بسیجی می باشند) مطرح گردید، و جای بسی تعجب دارد که چرا به نماینده بسیج دانشجویی این اجازه داده نشد که از خود دفاع کند؟


یکی از خانمهای ورودی جدید سوال کرد ((اگه قرار نیست تو کلاس کسی کاری بکنه و همه برای آموزش دروس میان پس چرا با تفکیک کلاسها اینقدر داد و فریاد بعضیها در اومده؟ مگه با تفکیک کلاسها دیگه کسی درسو یاد نمیگیره؟)) که جناب مجری گوگولی و بسیار بی طرف در حرکتی بی طرفانه گفت ((هر کسی از ظن خود شد یار من)) البته ما ربط این جواب رو با سوال نفهمیدیم! اگه کسی فهمید تو کامنتا بذاره!


سوال:

1.چرا نماینده بسیج و جامعه اسلامی وسط برنامه از روی سن خارج شدند؟ در ابتدای برنامه توسط مجری (که ذکر خیر ایشان گذشت) از نماینگان انجمن های علمی، بسیج دانشجویی و جامعه اسلامی دانشجویان خواسته شد که به روی سن بیایند و سوالاتی که مربوط به آنها میشود را پاسخگو باشند. اما در وسط برنامه مجری از دکتر نوعی پرسیدند "این چه وضعشه که شما از این دو نفر درخواست کردید که بالا بیایند؟" در نتیجه نمایندگان بسیج و جامعه احساس کردند که حضورشان در این جایگاه مغایر با قانون بوده و از روی سن خارج شدند هر چند که این مسئله (حضور تشکل ها در بالای سن) مسئله ای بود که قبلا توسط شورای صنفی تعیین شده بود.

2.چرا دوستان بسیج جلسه را ترک کردند؟ با توجه به اتهامات صورت گرفته نسبت به بسیج و فراهم نکردن تریبون برای این نهاد جهت دفاع از حق قانونی خود و طبق صلاحدید، اعضا اقدام به ترک جلسه کردند

3.چرا هنگام خروج بسیجی ها به سمت دانشجویان حمله ور شدند؟ این مدل جدید حمله به دانشجویان است که بسیجی ها به سمت کسی حمله کنند و لباس خودشان پاره شود و به گوش خودشان آسیب ببیند. در واقع این جلبک های کمین کرده در بیرون آمفی تئاتر بودند که به سمت یکی از دانشجویان ارزشی حمله ور شدند و با نثار "تو گوشی غافلگیرانه" از ایشان نوازش فرمودند. یکی دیگه از بچه های ارزشی هم که به قصد جلوگیری از دعوا به سمت شلوغی ها حرکت کرده بودند نیز با مشت ولگد نوازش شدند به طوریکه لباس ایشان پاره شد(دو وجب جر خورد)


امیدوارم نحوه برگزاری برنامه را از شورای صنفی به ارث نبریم ولی به دنبال برگزاری تریبون آزاد(واقعا آزاد) یا حداقل میز گردی هستیم تا بتوانیم کمی روشنگری کنیم

نهایتا اگر سوالی ذهنتان را مشغول کرده بفرمایید تا در حد وسعم جواب بدم

----------------------------------------

۱.در ابتدای برنامه قرائت قرآن انجام نگرفت

۲.یه نکته جالب این بود که در انتهای این برنامه از وبلاگ ما نیز تقدیر به عمل آمد. به طوریکه سندی شد برای بی تربیت خوندن بچه های بسیج که چرا ما به دوستان میگیم جلبک و...

۳.یکی از دوستان که الان کنار منه خودشو سست عنصر می دونه چون با پی بردن به عمق فاجعه دریافت که چرا اهمال کرده و در جلسه شرکت نکرده است

۴.سوالات و جواب های طرح شده در جلسه اصلا از کیفیت بالا برخوردار نبود به طوریکه این مسئله کاملا مشهود بود که دوستان شورای صنفی فقط به دنبال مطرح کردن بحث تفکیک جنسیتی در دانشکده هستند.

۵.به زودی عکسی از قسمت فیلترینگ سوالها رو براتون میذارم در این عکس شورای صنفیه غیر سیاسی سوالها رو فیلتر میکرد و نصفشون رو خط خطی می کرد!

۶.نمیدونم واقعا تا کی باید به بچه ها تاکید کنیم که فیلم برداری در برنامه ها حق شماست و جلبک ها حق ندارند به بهانه های واهی مانع از این حرکت شوند... هرچند میگن ما رو تعلیق می زنن ولی هدف اصلی اونها "ممانعت از پاسخگویی جهت حرفهای سته که براش دلیل و مدرکی ندارند"

۷.مسئله اصلی در این قضایا تشکل شورای صنفی دانشکده مهندسی است که چرا از وقتی که این دوستان قبول زحمت کرده (و با هزار مدل تخلف بر اریکه قدرت نشسته اند) هیچ تغییری در دانشکده صورت نگرفته؟


همین جلسه در ۴ لینک دیگر

لینک ۱

لینک ۲

لینک ۳

لینک ۴


بخوانید از:

برنا نیوز

الف

جهان نیوز


عکس ها در ادامه مطلب

در ابتدای برنامه: لحظاتی که هنوز آقای بدری هم نیامده بودنداز راست به چپ: دکتر سیدین، دکتر نوعی و مجری بی طرف برنامهاستقبال پر شور دانشجویانتیمی که قرار بود سوالات مطرح شده رو پاسخگو باشند(قبل از پایین اومدن نماینده جامعه اسلامی و بسیج)دبیر انجمن صنایع: با انجمن علمی صنایع دوستان آشنا هستند، نیاز به تکرار نیستنماینده کتابخونه فرهنگی (که مستقل از همه جا اداره می شود)اگر شما هم عکس داشتید در قسمت نظرات بگذارید تا اضافه کنم

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo